vakonesh
04 بهمن 1401 - 11:36

ادارات فرهنگی اردستان بخشی از بودجه خود را به دانش‌آموزان اختصاص دهند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه ادارات فرهنگی اردستان بخشی از بودجه خود را به دانش‌آموزان اختصاص دهند، گفت: ۱۰درصد بودجه ادارات فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، محسن مظاهری صبح امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اردستان، اظهار داشت: شهرستان اردستان شهرستان ایمان و مذهب است و افراد ساکن در کویر دارای استقامت و پرتلاش در حوزه دین و مذهب هستند و اردستان و مناطق کویری باید ویژه دیده شوند و وظیفه داریم همه امانت‌دار باشیم و همه رسالتمان رساندن مسائل دینی به نسل بعدی است.

وی افزود: ستاد امر به معروف که در شهرستان‌ها شکل می‌گیرد، امام جمعه در راس آن قرار گرفته و جمع ستاد شهرستان اردستان از افراد فوق‌العاده‌ای تشکیل شده و باید طبق قانون از قانون حاکمیتی ادارات استفاده کنیم و رسالتمان که مراقبت از خود و زیر مجموعه هست استفاده کنیم و افراد دغدغه‌مند عضو این شورا می‌شوند تا مسائل را پیگیری کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: انتخاب دبیر در تمام ستادهای امر به معروف به پیشنهاد رئیس ستاد شهرستان انجام می‌شود و با تشکیل جلسه موضوعات مختلف پیگیری تا ترک فعلی صورت نگیرد و قانون روی زمین نماند و قرارگاه عفاف و حجاب بازوی ستاد امر به معروف است که سراسری ابلاغ شده و در اردستان هم تشکیل شده و هر قسمت و اداره‌ای برای خودش قانون دارد که باید آن را پیگیری و اجرا کند و ابلاغیات به آن‌ها رسیده است و ستاد باید ناظر اجرای ابلاغیات باشد و میزان رضایتمندی مردم از ادارات یکی از وظایف ستاد است که پیگیری می‌شود.

وی ابراز داشت: رسالت همه ما این است که در اصناف شورای امر به معروف داشته باشیم و این شوراها در همه حلقه‌های میانی و مساجد هم شکل بگیرد و موضوعات را پیگیری کنند و دادستان هم باید موضوعات را رصد کنند و حامی هستند و موضوعات را کمک می‌کنند و در صورت اجرای موارد پشتیبان خوبی هستند و شورای امر به معروف دانش‌آموزی و دانشجویی هم باید در مدارس و دانشگاه‌ها تشکیل شود و در هر موضوع قانون برای آن وضع شده است.

مظاهری بیان کرد: امر به معروف برای 27 دستگاه ایجابی دیده شده و حدود 10 مورد سلبی است که باید طبق قوانین موارد احتمالی پیگیری شود و در موارد پیش آمده در خصوص حجاب در کشور یک فضای رسانه‌ای بود که باید برخوردهای مناسب در این خصوص صورت بگیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از  منکر استان اصفهان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی تاکید کرد: تذکرها را بگویید و تکرار این موارد موثر خواهد شد و در حوزه اغنایی می‌توان موارد را شناسایی کرد در حالی که موارد سلبی سخت برای بعضی‌ها کارساز نیست، اما جلسات مشاوره کارساز است و تغییر رفتار را خواهیم دید.

وی تصریح کرد: در حوزه نوجوانان بیشتر تلاش کنید و در مدارس توجه ویژه‌ای داشته باشید و 10 درصد بودجه ادارات فرهنگی است که ادارات می‌توانند سه درصد از بودجه فرهنگی را برای حوزه امر به معروف و نهی از منکر هزینه کنند و در حوزه دانش‌آموزی ورود ویژه داشته باشید.

انتهای پیام/802/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 994591