vakonesh
04 بهمن 1401 - 15:22

پرونده‌های "رسوبی" و "مسن" قضایی در استان سمنان تا پایان امسال تعیین تکلیف شود

رئیس کل دادگستری سمنان بر لزوم تعیین تکلیف پرونده‌های "رسوبی" و "مسن" قضایی این استان تا پایان امسال تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدجعفر عبدالهی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای معاونین دستگاه قضایی استان سمنان، اظهار داشت: پرونده‌های رسوبی یا پرونده‌هایی با عمر بیش از سه سال از زمان ثبت، پرونده‌های مسن با عمر یک تا سه سال از زمان ثبت و همچنین پرونده‌های معوق باید تا پایان امسال در تمامی شعب براساس معیارهای ارائه شده پالایش و تعیین تکلیف شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تحقق اهداف چهارگانه تعیین شده از سوی دستگاه قضایی استان سمنان به عنوان مهم‌ترین اهداف دستگاه قضا در این استان تا پایان امسال عنوان کرد: اجرای برنامه عملیاتی 1401 که برآیند سند تحول و تعالی قضایی است، تعیین تکلیف خودروهای نگهداری شده درپارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان ظرف مهلت 10 روز آینده، پالایش مجدد زندان‌های استان سمنان جهت بازگشت شرافت‌مندانه مددجویان واجد شرایط به جامعه و همچنین تعیین تکلیف پرونده‌های رسوبی، معوق و مسن تمامی شعب قضایی در سراسر استان سمنان اهداف مهمی است که باید تا پایان امسال محقق شود.

رئیس کل دادگستری سمنان اقدام مذبوحانه اتحادیه اروپا در معرفی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست "گروه‌های ترویستی" منشأ ترس و خواری آنان دانست و خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به معنای واقع کلمه قدرتمندترین نظام دفاعی خاورمیانه را دارد و یقیناً پاسخ متقابل جمهوری اسلامی ایران قاطع و کوبنده خواهد بود.

عبدالهی تأکید کرد: انجام خدمت صحیح به مردم نشاط‌آور است و برای ارائه خدمتی مناسب و درخور شأن مردم علاوه برداشتن برنامه اولویت‌بندی در اجرای آن مهم است، با همفکری و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها، می‌توان برنامه‌ها را محقق و موفق عمل کرد.

رئیس کل دادگستری سمنان اولویت‌های دستگاه قضایی این استان تا پایان امسال را تشریح و بیان کرد: از مهم‌ترین اهداف دستگاه قضایی استان سمنان اجرای برنامه‌های عملیاتی سال 4101 است.

عبدالهی با بیان اینکه این برنامه نقشه راه و معیار فعالیت‌ها محسوب می‌شود عنوان کرد: دستگاه قضایی استان سمنان برای سهولت در انجام اولویت‌ها، وظایف حوزه‌های قضایی را براساس ظرفیت‌ها مشخص و انتظار است با تلاش و کوشش رؤسا و دادستان‌های عمومی و انقلاب با اتحاد، همدلی و پشتکار مضاعف محورهای تعیین شده برای حوزه‌های قضایی قبل از پایان مهلت اختصاصی به بهترین شکل اجرا شود.

وی بر لزوم تعیین تکلیف خودروهای ناشی از توقیف جرایم مواد مخدر تأکید و ادامه داد: با هدف جامه عمل پوشاندن به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای نگهداری شده در پارکینگ‌های شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کشور، با ارائه گزارش رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان باید ظرف 10 روز آتی تعیین تکلیف وسائط نقلیه نگهداری شده در پارکینگ آن شورا انجام شود.

رئیس کل دادگستری سمنان به دیگر اولویت دستگاه قضایی استان اشاره و تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های سند تحول و تعالی قضایی امسال، دستگاه قضایی به دنبال کاهش جمعیت کیفری است؛ اما تحقق این موضوع به معنای خلوت کردن زندان‌ها آن هم به هر قیمتی نیست.

عبدالهی عنوان کرد: پالایش زندان‌های استان، زمینه بازگشت شرافت‌مندانه‌ محکومان واجد شرایط به جامعه را فراهم کنیم، البته باید توجه کنیم که از رهگذر آزادی محکومان نباید به امنیت پایدار جامعه خللی وارد شود.

وی خطاب به روسا و دادستان‌های سراسر استان افزود: به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با ایجاد روحیه شادمانی مضاعف برای آحاد مردم جامعه، با بررسی همه جانبه در زندان‌های استان سمنان، اشخاص مستعد آزادی با احراز شرایط، شناسایی شده و با تجربیات به‌دست آمده در مناسبت‌های دی ماه امسال امکان بازگشت شرافتمندانه مددجویان را به جامعه مهیا کنیم.

انتهای پیام/363/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995319