vakonesh
11 دی 1401 - 10:30

موافقت نمایندگان با اصلاحات لایحه موافقتنامه بین ایران و یونسکو

نمایندگان مجلس با اصلاحات لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه ( 11 دی‌) مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاحات لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تهران، به عنوان مرکز گروه (2) تحت حمایت یونسکو با تمرکز بر مدیریت و کاهش خطرپذیری بلایا موافقت کردند.

نمایندگان مجلس با اصلاح تبصره (1) این ماده واحده با 177 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

‌ماده‌واحده- موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (پژوهشگاه) تهران، به‌عنوان مرکز گروه (2) تحت حمایت یونسکو با تمرکز برمدیریت و کاهش خطرپذیری بلایا مشتمل بر یک مقدمه و هفده ماده به‌شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.
در تبصره 1 آمده است: رعایت اصول هفتاد و هفتم (77)، یکصد و بیست و پنجم (125) و یکصد و سی و نهم (139) قانون اساسی در اجرای این قانون، الزامی است.

همچنین نمایندگان مجلس با اصلاح تبصره (2) این ماده واحده با 178 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره 2 اصلاح شده آمده است: برای تصدی سمت های مذکور در اجزای (ب)، (پ) و (ث) بند (1) ماده (6) موافقتنامه، دارا بودن شروط «وثاقت» و «امانت» الزامی است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 947044