vakonesh
22 آذر 1401 - 18:28

پیگیری موضوع پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در مجلس

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از پیگیری موضوع پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در مجلس خبر داد.

کمال حسین پور نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: چالشی که پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برای شرکت‌های دانش‌بنیان به وجود آورده را در مجلس پیگیری می‌کنیم. دولت و مجلس حامی شرکت‌های دانش‌بنیان هستند و اجازه نمی‌دهیم این چالش‌ها اختلالی در روند حمایت از آنها ایجاد کند.

وی افزود: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از مهمترین حامیان شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌ها و کسب‌وکارهای فناورانه در کشور هستند و نباید در شرایط کشور فعلی کشور که برای حرکت رو به جلو در اقتصاد و فناوری به کارآفرینان این حوزه احتیاج داریم یک مجموعه دانشگاهی چنین مشکلی را ایجاد کند.

حسین پور ادامه داد: تغییر مدیریت نباید باعث تغییرات تعهدات توافق شده قبلی با شرکت‌های دانش‌بنیان شود و حتی مدیران فعلی باید شرایطی را فراهم کنند که شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌های علم و فناوری تحت حمایت کامل‌تری به فعالیت‌های اقتصادی خود بپردازند و دغدغه مسائلی مثل محل فعالیت نداشته باشند.

وی بیان کرد: از وزیر علوم درخواست می‌کنم تا این موضوع را پیگیری کنند و اجازه ندهند مجموعه‌های دانش‌بنیان آسیب ببیند. در سال تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال آفرین قرار داریم و مقام معظم رهبری نیز با این نامگذاری و سیاست‌گذاری حمایتی از همه نهادها و مجموعه‌های دولتی خواسته است که از تولید و دانش‌بنیان‌ها حمایت ویژه به عمل آید.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته اعلام شد که مدیران جدید پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برای چند شرکت دانش‌بنیان مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند.این دانشگاه با چند شرکت دانش‌بنیان قراردادی را امضا کرده است تا زمین‌های 99 ساله در اختیار این شرکت‌ها قرار دهند. شرکت‌های دانش‌بنیان هم با توجه به قرارداد امضا شده، در برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی‌های توسعه‌ای خود را براساس محل فعالیت تنظیم کرده‌اند. اما اکنون در اتفاقی عجیب با تغییرات مدیریتی در وزارت علوم، مدیران جدید پارک علمی و فناوری قرارداد منعقد شده را زیر سوال برده‌اند.
برخورد مسئولان پارک علمی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با شرکت‌های دانش‌بنیان به شکلی است که گویا برای تحویل زمین‌های تحت قرارداد موانع متعددی را ایجاد کرده‌اند و پس از چالش‌های فراوان می‌خواهند مدت قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان را به جای 99 سال به 40 سال کاهش دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 909011