vakonesh
24 آذر 1401 - 16:49

پیگیری رفع مشکلات منطقه ۱۸ پایتخت در دستور کار مجمع نمایندگان تهران

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس به تشریح جزییات بازدید اعضای این مجمع از شهرک ولی عصر(عج) منطقه ۱۸ و برگزاری نشست به منظور رفع مشکلات مردم این منطقه پرداخت.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی خضریان نماینده تهران در مجلس در تشریح جزییات بازدیدی که به همراه محسن دهنوی به نمایندگی از طرف مجمع نمایندگان تهران از بخش‌های مختلف شهرک ولی عصر(عج) منطقه 18 تهران داشتند، گفت: پیرو نظارت میدانی از منطقه 18 تهران، نشست جمع‌بندی در مسجد حضرت زینب(س) شهرک ولیعصر با حضور بنده و آقای دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان تهران و آقایان بشیری معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران، کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، روسای ادارات دولتی و معاونین و مدیران شهرداری منطقه 18 و اهالی و خانواده شهدای منطقه 18 و معتمدین محلات و شورایاران محلات 18 گانه این منطقه برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست مقرر شد مشکلات مدارس منطقه از قبیل تعمیرات سیستم گرمایشی و دیگر مسایل تعمیراتی ظرف مدت یک هفته جمع بندی و طی یک برنامه ژمان بندی کوتاه مدت برطرف شوند. همچنین با توجه به افزایش سرانه ورزشی منطقه استخر شریعتی و سالن ورزشی منطقه 18 آموزش و پرورش در اختیار عموم مردم با قیمت دولتی قرار گیرد. ضمن اینکه در طول هفته در ساعت‌هایی بصورت رایگان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در این نشست قرار شد ساخت و تکمیل هنرستان فنی و حرفه‌ای تربیت بدنی دخترانه در سال تحصیلی 1403-1402 در منطقه 18 با جذب 300 هنرجو فعال شود همچنین با توجه به فعالیت‌های اجتماعی معتمدان منطقه و شناسایی خانواده‌های نیازمند، مقرر شد مجمع نمایندگان تهران با اهدای 800 بسته کمک معیشتی برای تحویل به خانواده‌های بی‌بضاعت و کم برخوردار این منطقه با همکاری سپاه ناحیه مسلم بن عقیل(ع) در طی مدت یک هفته اقدام کند.

خضریان خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد شهرداری منطقه 18 با همکاری اداره آموزش و پرورش این منطقه نسبت به تهیه اتوبوس برای اردوهای فرهنگی و آموزشی اقدام کرده و ظرف مدت یک هفته در اختیار آموزش و پرورش منطقه 18 قرار دهد تا تفاهم نامه برای سال تحصیلی 1403-1402 تنظیم و تحویل مجمع نمایندگان تهران گردد همچنین قرار شد تصفیه‌خانه شهر آفتاب توسط مجمع نمایندگان تهران از املاک و مستغلات آستان مطهر حضرت امام خمینی(ره) پیگیری تا این مرکز در شهر آفتاب ایجاد شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران افزود: یکی دیگر از مصوبات این نشست احداث چهار و نیم کیلومتر کلکتور باقی مانده و تکمیل و بهره‌برداری آن تا پایان شهریور ماه سال 1402 بود که توسط اداره آب و فاضلاب استان تهران انجام شود. همچنین تصمیم گرفته شد که شهرداری منطقه 18 با همکاری مدیرعامل آبفای منطقه 5 برای رفع بوی نامطبوع در خیابان عمرانی و خروج فاضلاب از این خیابان، ظرف مدت 10 روز آینده طرح خود را تهیه و به مجمع نمایندگان تهران و فرمانداری تهران اعلام کنند.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: مقرر شد کار گروهی با همکاری شهرداری منطقه 18، اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران، فرمانداری تهران و خیرین برای ساخت دو مدرسه در این منطقه ظرف مدت 15 روز آینده در محل آموزش و پرورش شهر تهران تشکیل شود. ضمن اینکه راه اندازی ایستگاه مترو از خط 3 آزادگان- قائم در کنار بیمارستان حکیم توسط مجمع نمایندگان تهران از شهرداری تهران پیگیری شود.

وی افزود: پیگیری تجهیز و تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان کودکان حکیم توسط مجمع نمایندگان تهران و فرمانداری تهران از طریق دانشگاه علوم پزشکی تهران، پایدارسازی دیوارها و گودال‌های معادن شن و ماسه منطقه 18 با همکاری شهرداری تهران و مالک آن، انجام تملک املاک داخل خیابان جهت اتصال خیابان شهید رجایی به مترو نعمت‌آباد تا پایان خرداد ماه سال 1402 و تکمیل و افتتاح سرای محله شهید رجایی تا پایان سال 1401، افتتاح و اتمام فاز اول به طول 4 کیلومتر مسافت شهید بروجردی تا پایان سال 1401 توسط شهرداری منطقه 18 از دیگر مصوبات این نشست بود.

خضریان اظهار کرد: تحویل 1000 مترمربع داخل خیابان عمرانی و 2000 متر مربع در خیابان ابوسعید (یاران) توسط شهرداری که باید توسط فراجا تا در سال 1402 ساخته و از طریق فرمانداری تهران پیگیری شود و بررسی وضعیت ترافیک خیابان یاران و وحدت، خیابان شریعتی و خیابان سیدالشهدا(ع) توسط پلیس راهنمایی و رانندگی تهران و پیگیری آن از طریق فرمانداری تهران برای رفع معضل ترافیکی این محدوده هم از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست اتخاذ شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران افزود: در این نشست قرار شد که اداره برق سینا برای تامین روشنایی معابر اصلی پیگیری و بازدید لازم را به عمل آورده و ظرف مدت یک ماه آینده نسبت به برطرف کردن موارد اقدام و نتیجه را به فرمانداری تهران اعلام کند همچنین مقرر شد نسبت به مطالعه و بررسی زیرگذر خط آهن تهران- اهواز (محله صادقیه) تا 6 ماه آینده توسط شهرداری منطقه 18 اقدام شده و نتیجه به مجمع نمایندگان تهران و فرمانداری تهران اعلام شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: به دنبال بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد تا پایان سال 1401 از تعداد 2 هزار مخزن زباله، تعداد 200 عدد مخزن خریداری و توسط شهرداری منطقه 18 تعویض شود همچنین برای سال 1402 تعداد 400 مخزن خریداری و تعویض و گزارش نوسازی آن به مجمع نمایندگان تهران و فرمانداری تهران اعلام شود. از سوی دیگر قرار شد برگزاری جلسه با حضور معاون فنی عمرانی فرمانداری تهران، معاونت ترافیک شهرداری منطقه 18 و مسئول برق منطقه برگزار تا احداث پل عابر پیاده محله صادقیه انجام شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تکمیل سالن ورزشی در محله صادقیه و انجام کف‌سازی نهر خیابان سیدالشهدا (ع) تا پایان سال 1401 توسط شهرداری منطقه 18 و ارائه گزارش آن به فرمانداری تهران نیز از دیگر مصوبات این نشست بود، همچنین قرار شد جلسه‌ای با حضور معتمدین و شورایاری محله و شهردار ناحیه، روز شنبه در خصوص ساماندهی جمع‌آوری پسماند برگزار کرده و نتیجه آن را به فرمانداری تهران اعلام کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 912942